У планах роботи навчальних закладів необхідно передбачити заходи щодо відзначення важливих пам’ятних та ювілейних дат 2016/2017 навчального року.
На це вказано в Методичних рекомендаціях з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році, поданих у листі Інституту модернізації змісту освіти у листі від 25.07.2016 № 2.1/10-1828.
У МОН відбулася нарада щодо оновлення навчальних програм початкової школи
18 липня в МОН відбулася нарада щодо оновлення навчальних програм початкової школи, під час якої було обговорено предмети художньо-естетичного циклу, зокрема, музичне та образотворче мистецтво, фізична культура та трудове навчання.
У ході наради модератори представили результати другого етапу публічного обговорення змін до навчальних програм, які були оприлюдненні на сайті Ed-Era.com.
За словами радника міністра освіти Іванни Коберник, є низка спільних змін, які торкнуться всіх предметів: в оновлених програмах буде забраний обов`язковий розподіл кількості годин на кожну тему.
Департаменти (управління) освіти і науки
обласних та Київської міської державних адміністрацій
Загальноосвітні навчальні заклади
Про структуру 2016/2017 навчального
року та навчальні плани загальноосвітніх
навчальних закладів
Відповідно до статті 16 Закону України "Про загальну середню освіту" структуру навчального року та строки проведення канікул встановлюють загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з відповідними органами управління освітою. При цьому навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань - 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року, а тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів без врахування днів, коли діти припиняли навчання з незалежних від них причин (карантин, температурний режим тощо).
Державна підсумкова атестація у початковій школі в 2015/2016 році проводиться відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти та наказу МОН України «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти y 2015/2016 навчальному році».
Механізм взаєморозуміння не такий простий, як здається на перший погляд. Як не намагаємося ми пов'язати його з поняттям обов'язку, необхідності, слухняності — марна справа. Бо справжня допомога буває лише добровільно, не примусово.
Міністр освіти Сергій Квіт на засіданні Кабміну розповів, як проводитиме реформування освіти в Україні та повідомив, що діти вчитимуться з 2017 року 12 років.
З метою зміцнення здоров'я та фізичного розвитку дітей в українських школах запровадять обов’язкове здавання фізкультурно-спортивних нормативів, які в радянські часи позначались абревіатурою ГТО — «Готовий до праці і оборони СРСР». Про це на прес-конференції у Чернігові повідомив Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, передає «Укрінформ».
«Коли я прийшов на посаду, то поставив завдання відродити ці норми. Зрозуміло, вже на новій основі. Зараз ми їх доопрацьовуємо і будемо запроваджувати для учнів наших шкіл», — зауважив він.
Інститут проблем виховання НАПН України розробив і упорядкував методичні матеріали на допомогу вчителям у проведенні Першого уроку у 2015/2016 навчальному році (відповідно до листа МОН України від 24.07.2015 №1/9-354).
Матеріали містять:
орієнтовні конспекти уроків для учнів початкової, основної і старшої школи;
орієнтовну тематику уроку, що відповідає принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді;
цитати та висловлювання відомих людей щодо патріотизму;
інші додаткові матеріали, які вчителі можуть використати на уроці.
Методичні матеріали стануть у пригоді під час підготовки та проведення Першого уроку.