Четвер
16.05.2024
11:08
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Веселка
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту


Категорії розділу
Мої статті [1]
Методичні матеріали [4]
Відкриті уроки [2]

Хмаринка тегів

Міні-чат

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14

Гості сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Методичні матеріали

Організація перерв в 1 класі
  1. перший понеділок  місяця

 

Гра „Перестрибни через струмок”

      Проводять дві лінії на відстані кроку одна від одної. Це – „струмок”. Не розганяючись, його треба перестрибнути. Ширину струмка поступово збільшують. Хто перестрибне найширший струмок, той і переможець.

 

  1. другий  понеділок  місяця

 

Гра „Зайчик-побігайчик”

    Один має бути сірим зайчиком. Решта беруться за руки і стають у круг. Зайчик виходить на середину, присідає і вдає, що він спить. Усі навколо нього то піднімають, то опускають з’єднані руки, а зайчик вичікує, щоб шмигнути попід ними. Якщо він вискочив із круга, хтось інший стає зайчиком.

 

  1. третій   понеділок  місяця

 

Гра „Політ на Місяць”

    Одна команда – Земля, друга – Місяць. Вони з’єднані „космічними трасами” (доріжками). Екіпажі шикуються в колони на чолі з командиром. За сигналом „Старт!” „космонавти” на двох ногах стрибають своїми трасами; за сигналом „Невагомість!” стрибають на одній нозі; за командою „Минула невагомість!” – стрибають на обох ногах. Перемагає команда, яка першою досягне Місяця.

 

  1. четвертий  понеділок  місяця

 

Гра „Лисичка і сторожі”

        Двох учнів обирають сторожами. Їм зав’язують хустинами очі. Сторожі стають один проти одного на відстані кроку, щоб вартувати курник. Усі інші діти – лисички. Кожна має непомітно прокрастися між сторожами. Саме тоді, як лисиця прокрадається, її подружки відвертають увагу сторожів, піднімаючі неймовірний лемент. Яку лисичку впіймали, та стає сторожем.

 

 

  1. перший вівторок місяця

 

Гра „Хто заховався?”

         Учні під музику ходять по колу, повторюючи різні рухи за ведучим.  Потім той стає в коло, закриває очі, а один з учнів ховається. Ведучий відкриває очі і говорить, кого немає. Гру проводять доти, поки кожний не побуває у середині кола.

 

  1. другий   вівторок  місяця

 

Гра „Рибалки і рибки”

      До прутиків учні прив’язують довгу барвисту стрічку, до неї – пір’їнку або трісочку. Пір’їнка – це „рибка”. Рибок тягнуть по землі. Кожний намагається наступити на рибку свого сусіда, а свою при цьому зберегти. Кому наступили на рибку – з гри вибуває.

 

  1. третій  вівторок  місяця

 

Гра „Лови м’яч”

   Для проведення гри діти розбиваються на дві команди. Команди стають одна напроти одної. У гравців два м’яча: темний і світлий.

   Світлий м’яч треба ловити завжди, а темний – тільки тоді, коли його кидають мовчки. Якщо той, хто його кидає, вигукне: „Лови!”, ловити його не можна. Той, хто спіймає такого м’яча, вибуває з гри.

   Гра закінчується тоді, коли в одній із команд не залишиться жодного гравця.

   Переможцем стає команда, яка зберегла декілька гравців.

 

  1. четвертий  вівторок  місяця

 

Гра „Сигнали світлофора”

    Учні стоять у шерензі обличчям до світлофора. На зелений сигнал – крок уперед; жовтий – стоять; на червоний – крок назад.

Хто помилився, вибуває з гри. Перемагають ті, хто жодного разу не помилився.

  1. перша  середа  місяця

 

Гра „Навпаки”

     Діти сидять в колі. Ведучий показує які-небудь рухи, а діти повинні робити навпаки. Якщо ведучий піднімає догори руки, діти повинні їх опустити. Той, хто помилиться, стає ведучим.

 

  1. друга   середа  місяця

 

Гра „Передай сусіду”

    Діти сидять в колі. Вони передають м’яч, намагаючись якомога швидше передати його сусіду. Ведучий з закритими очима рахує, за командою «стоп» з гри виходить той учень, у якого в руках залишився м’яч.

 

  1. третя   середа  місяця

 

Гра „Не запізнися! ”

  Стільців ставлять на один менше, ніж граючих дітей. Діти пересуваються під музику біля стільців, після закінчення музики треба встигнути сісти на стілець. Той, кому не знайшлося місця, вибуває з гри.

 

  1. четверта   середа  місяця

 

Гра „Кіт та мишеня”

  Діти становляться в коло. В колі  - мишеня, за колом  - кіт. Кіт намагається спіймати мишеня, діти допомагають миші, створюючи на шляху кота перешкоди.

 

  1. перший четвер  місяця

 

Гра „На лісовій галявині”

          Діти уявлять себе  в лісі. Ведучий каже, якого звіря діти зустріли. Діти імітують рухи цих тварин. 

 

  1. другий  четвер  місяця

 

Гра „Літає, не літає”

Ведучий стоїть в колі та називає птахів та тварин. Якщо ведучий називає птахів, то діти піднімають руки, якщо це тварина – діти показують вниз на землю.

 

  1. третій  четвер  місяця

 

Гра „Не лусни кульку!”

 

         Для проведення гри діти розбиваються на дві команди. Команди стають одна напроти одної. У гравців є повітряна кулька. Діти по черзі сідають на кульки, але намагаються сісти так, щоб кулька не луснула. перемагає та команда, чия кулька залишиться цілою.

 

  1. четвертий  четвер  місяця

 

Гра „Вітаємо казку”

 

Діти становляться в коло. Ведучий називає казкового героя, діти рухами намагаються  показати його. Хто найбільше сподобався ведучому, займає його місце.

  1. перша  пятниця  місяця

 

Гра „Бджілки та ластівки”

         Для проведення гри діти розбиваються на дві команди. Одна команда – «ластівки», інша – «бджілки». Діти сидять присівши в своїх будинках. Бджілки піднімаються та співають: «Бджілки літають, медок збирають! Зум, зум, зум!». Ластівки відповідають: «Ластівки не літають, а бджілок поїдають».  Ластівки намагаються доторкнутися до бджілки. Якщо це виходить, то бджілка виходить з гри.

 

  1. друга  п’ятниця  місяця

 

Гра „Мисливці та качки”

Для проведення гри діти розбиваються на дві команди. Мисливці стають по колу, качки – в середину кола. Мисливці «стріляють» повітряними кульками. Той, до кого торкнеться кулька – вбито.

 

  1. третя   п’ятниця  місяця

 

Гра „Перехід болота”

    Для проведення гри діти розбиваються на дві команди та починають переправу через болото, перекладаючи під ноги «сліди» (вирізані з картону). Чия команда перейде через болото першою, та й перемогла.

 

  1. четверта  п’ятниця  місяця

 

Гра „Зайчик-побігайчик”

         Один має бути сірим зайчиком. Решта беруться за руки і стають у круг.   

    Зайчик виходить на середину, присідає і вдає, що він спить. Усі навколо   

    нього то піднімають, то опускають з’єднані руки, а зайчик вичікує, щоб      

    шмигнути попід ними. Якщо він вискочив із круга, хтось інший стає  

    зайчиком.



Джерело: http://percha-shodunka.ucoz.ru/load/0-2
Категорія: Методичні матеріали | Додав: rainbow (07.04.2014)
Переглядів: 539 | Теги: перерви для 1 класу | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Фраза дня

Час життя сайту

Друзі сайту

Популярні програми