Четвер
16.05.2024
07:47
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Веселка
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту


Категорії розділу
Мої статті [1]
Методичні матеріали [4]
Відкриті уроки [2]

Хмаринка тегів

Міні-чат

Наше опитування
Ви, відвідувач сайту:
Всього відповідей: 10

Гості сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Відкриті уроки

Природознавство 3 клас

Мета: Розширити та уточнити уявлення дітей про різноманітність рослинного світу (про

водорості, мохи, хвощі, папороті, хвойні та квіткові рослини) , їх ознаки;

- формувати уміння розрізняти окремі рослини цих груп, розуміти значення їх у природі і у

житті людини,

- виробляти уміння узагальнювати, робити висновки;

- виховувати спостережливість, допитливість, взаємоповагу у спільній діяльності,

здатність до самовираження кожного учня, любов до рослин, любов до рідного краю,

прагнення пізнавати і шанувати традиції свого народу, його культури.

Обладнання: презентація, таблиці із зображенням рослин, гербарії, індивідуальні картки для

перевірки та узагальнення знань.

Тип уроку: інтерактивний урок, вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

Дзвінко продзвенів дзвінок,

Всім пора нам на урок,

На роботу налаштуйтесь!

Міркувати приготуйтесь.

1. Хвилинка спостережень.

- Яка зараз пора року? - Який місяць? - Яке число? - Що ви можете сказати про небо?

- Чи є сьогодні сонце? - Чи є надворі вітер? - Яка сьогодні температура?

- Що можна сказати, порівнюючи температуру листопада і грудня?

- Що можна сказати про довжину світового дня?

- Коли буде день дорівнювати ночі? 22 грудня буде найдовша ніч, буде день зимового

сонцестояння.

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

Тема: Різноманітність рослин у природі (водорості, мохи, хвощі, папороті, хвойні і квіткові

рослини).

IIІ. . Актуалізація опорних знань.

1.- Що вивчає природознавство?

- Яка буває природа?

- Що таке жива природа? Приведіть приклади.

- Що таке нежива природа? Приведіть приклади.

- Яку тему ми вивчаємо? Рослини - зелене диво природи.

- Чому рослини називають зеленим дивом природи?

Рослини – це зелене диво природи, тому що вони виділяють кисень,

необхідний нам для життя, дають нам їжу , одяг, предмети побуту.

- Чи багато рослин росте в нашому місті? Назвіть які рослини ви знаєте, бачили?

- Як розрізняють рослини? (за видами, за ознаками).

Дерева, кущі, трав’янисті рослини.

- Які ознаки мають ці рослини?

Дерево – це рослина, яка має одне міцне дерев’янисте стебло (стовбур). Наведіть приклади.

Кущ – це рослина, яка має кілька міцних дерев’янистих, але значно тонших стебел. Наведіть приклади .

Трав’нисті рослини – це рослини, які мають м’яке соковите стебло. Наведіть приклади

Відгадайте загадки.

Чорно-біла одежина,

Зверху - листяна хустина.

Як весна – дарує сік, -

П’ємо радо цілий рік. (береза)

Зріст у неї, як в ліщини,

А плоди, немов в калини.

Взимку пташечок годує,

Ягідками їх частує. (горобина)

Сніг її не налякає,

І на спеку не зважає.

Зеленіє навіть взимку,

Має з голочок хустинку. (ялинка)

Це – дерева. Доведіть свою думку.

В неї гарні, пишні віти,

І колючок не злічити...

Не байдужа до прикрас,

На свята спішить до нас. (троянда)

Це – кущ. Доведіть свою думку.

У землю теплу піду, до сонця колоском зійду.

У ньому таких як я, буде ціла сім'я. (Зерно)

Це трав’ниста рослина. Доведіть свою думку.

Чи ростуть в нашому місті рослини, які є символами України? Що таке символи?

Народні символи України

- Які народні рослини - символи ви знаєте? (калина, верба, дуб, тополя, барвінок, чорнобривці)

Вони здавна уособлюють красу нашої України, міць народу, засвідчують любов до рідної землі.

Здавна у нашому народі найбільш шанованим деревом є верба. „Без верби і калини – нема України”, – говориться в народній приказці. Важко уявити нашу землю без верби. Говорять: „Де вода, там і верба”. Вона своїми коренями скріплює береги, очищає воду.

Символом сили, могутності, довголіття є дуб.

Дуб живе довго. В Україні є 1300-річний дуб, 800-річний дуб. Обхват його стовбура - 8м. Матері своїм синам на сорочці вишивали листя дуба, щоб син був сильним, міцним. Дуб має лікувальні властивості. Дубовою корою полощуть зуби, солять огірки, помідори, яблука в дубових діжках.

Любили люди цілющу красуню калину, яка є символом дівочої краси, ніжності. Вона росла біля кожної хати. Красива вона і в пору цвітіння, і коли багряніє восени листя, і взимку, коли на тлі білого снігу червоніють її ягоди. Дівчата вишивали на сорочках калину, її вплітали у віночок.

Калину оспівують у піснях, про неї складено легенди. В одній із них розповідається про те, як вродлива дівчина Калина завела у болото ворогів-бусурманів. Багато з них загинули, але загинула і молода красуня. На місці її загибелі виріс кущ, який на честь дівчини і назвали калиною. Плоди калини ніби краплини крові, пролитої дочками українського народу, а кожна насінина схожа на людське серце...

Опустила віти

Червона калина,

Тихо шепче з вітром

Верба й тополина.

- Якими бувають дерева і кущі?

Дерева можуть бути листяними і хвойними. У хвойних - листя- хвоя. Наведіть приклади.

- Якими бувають рослини (багаторічні, дворічні, однорічні)

Дерева і кущі – це багаторічні рослини.

- Які дворічні рослини ви знаєте?

Морква, петрушка, буряк, капуста – дворічні рослини. Вони виростають з насіння, але не квітують. Квітка і плоди з насінням з’являються на другий рік. Давши насіння дворічні рослини відмирають.

- Які однорічні рослини ви знаєте?

Однорічні рослини живуть протягом одного року. Навесні проростають із насіння, влітку і восени квітують, дають плоди з насінням і відмирають. (горох, гречка, огірки, лобода, щириця, соняшник)

 

2. Робота з картками.

1) Прочитайте назви дерев.

2) Переставте літери у клітинках так, щоб утворились назви дерен, листя яких намальоване поруч.

3) Поділіть ці дерева на хвойні і листяні. 

3. Робота в зошиті

- З’єднати плід із деревом. (дуб, береза, каштан, горобина).

- Записати однорічні (огірки, кавун, гарбуз, диня, помідори, гречка, соняшник, укроп) ,

дворічні рослини (морква, капуста, буряк, петрушка),

багаторічні дерева (береза, тополя, липа), кущі (калина, порічки, бузок, троянда,

шипшина).

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Пояснення нового матеріалу.

Розповідь з елементами бесіди. Показ презентації.

Навколо нас дуже багато рослин. Сьогодні ми продовжимо знайомитися з новими рослинами.

Пригадайте де можуть жити рослини.

Пригадаємо, що потрібно для росту рослин: грунт, вода, сонячна енергія (тепло і світло),

повітря. Будова рослин: корінь, стебло, листя, квітка, плід.

Ми будемо вивчати і дізнаємось багато цікавого про те, що рослини поділяються на

водорості, мохи, хвощі, папороті, хвойні та квіткові рослини.

Що зображено? (Рослини - водорості, мохи, хвощі, папороті, хвойні і квіткові рослини).

Загадка

Зайшли ми в річку босі

И стали раптом взуті:

«Русалоччині коси»

Ноги нам заплутали. (водорості) Поміркуйте, з яких двох слів утворилась назва.

Водорості – це рослини, які живуть у воді.

Водорості розрізняються за кольором:

- зелені: - бурі: - червоні

Червоні водорості

Тіло водоростей бувають у формі: куль, пластинки, ниток. 

Водорості, у величезній кількості живуть у морській воді. Водорості подібні маленьким гронам винограду; вони утримуються на поверхні завдяки численним сферичним пухирцям, роздуваються від повітря. Водорості мають запаси йоду.

Водорості не мають справжніх органів: кореня, стебла, листків, квіток, плодів із насінням.

Вони вільно плавають або прикріплюються до дна. Вони поглинають вуглекислий газ. А виділяють кисень, яким дихають всі жителі водоймі.

Завдяки тому, що морська капуста «вбирає» в себе різні поживні речовини, це робить її за багатьма показниками дуже корисною. Корисна морська капуста - ламінарія .В морській капусті міститься велика кількість йоду. Вони здатні виводити з організму радіонукліди, важкі метали та їх солі, а також токсини, що утворюються в організмі.

Зелені водорості живуть біля поверхні води. Від водоростей залежить і колір води в річці, в ставку. Про таку яскраво-зелену воду влітку кажуть, що вона «цвіте».Як ви думаєте, як зелені водорості утворюють поживні речовини?

Хто використовує у воді кисень, який виділяють водорості?

Хто живиться водоростями?

Категорія: Відкриті уроки | Додав: rainbow (20.03.2014)
Переглядів: 2026 | Коментарі: 3 | Теги: природознавство | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 1
1 SergMoulk  
0
<a href=http://zmkshop.ru/uslugi/chto-soboy-predstavlyayut-bystrovozvodimye-zdaniya/>быстровозводимые дома металлоконструкция</a>

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Фраза дня

Час життя сайту

Друзі сайту

Популярні програми